телефон горячей линии школы: 78-15-94,

150126x33_w0_h0_k42.png

mgqftjaa-we.jpg - 70.30 Kb

1bb41bdbfea958bf195b3799e0c52ccb.jpg - 8.75 Kb

С 2017 года в школе проводится реализация пилотного проекта по апробации нормативного финансирования

План мерапрыемстваў па папулярызацыі беларускай мовы і літаратуры на 2017/2018 навучальны год

Мерапрыемства

Тэрмін выканання

Адказны

Работа пастаянна дзеючага семінара па вывучэнні нарматыўнай базы навучальнага працэсу, па рэалізацыі Закона Рэспублікі Беларусь «Аб правілах беларускай арфаграфіі і пунктуацыі»

Адміністрацыя школы
Ярмолкіна А.А.

Правядзенне бацькоўскіх сходаў па матэрыялах Закона Рэспублікі Беларусь «Аб правілах беларускай арфаграфіі і пунктуацыі»

Курганская Л.В.

Першы ўрок «Беларусь-мая Aйчына»

Класныя кіраўнікі

Выпуск насценных газет, прысвечаных 135 - годдзю з дня нараджэння Якуба Коласа (1882–1956), народнага паэта Беларусі

Кастрычнік-лістапад

Курганская Л.В.

Конкурс малюнкаў «Па творах Я .Коласа»

08-30.11

Рудніцкая І.У.

Кніжная выстава па творчасці Я Коласа

Лістапад

Вянгура Г.Ф.

Літаратурная віктарына «Перамагае той, хто ведае» (па Я.Коласа)

Снежань

Саракалетава І.М.

Літаратурная гасцёўня «Купала і Колас»

Снежань

Кніга І.В.

Правядзенне акцыі «Размаўляем па-беларуску»

Настаўнікі беларускай мовы

Удзел у рэспубліканскім конкурсе па беларускай мове «Буслік», у школьным і раённым этапах алімпіяды па беларускай мове, у іншых раённых, гарадскіх і рэспубліканскіх лінгвістычных конкурсах

Па графіку

КурганскаЛ.В.

Правядзенне тыдня беларускай мовы і літаратуры

Студзень

Настаўнікі беларускай мовы

Правядзенне выстаў беларускамоўных перыядычных і метадычных выданняў, тэматычных кніжных выстаў

Вянгура Г.Ф.

Наведванне драмтэатра, кінатэатраў горада. Прагляд і абмеркаванне спектакляў і кінафільмаў, створаных беларускімі аўтарамі

Настаўнікі беларускай мовы

Аказанне дапамогі настаўнікам школы ў афармленні рубрыкі «Новае ў беларускай арфаграфіі і пунктуацыі»

Настаўнікі беларускай мовы

Афармленне беларускамоўнай старонкі на сайце школы, прысвечанай пісьменнікам-юбілярам

Шуткова В.М.

Конкурс выразнага чытання вершаў  Я.Коласа

На тыдні бел.мовы

Настаўнікі беларускай мовы,вучні

Наведванне вучнямі школьнага краязнайчага музея, музея ў Ветцы

Красавік

Наведванне цікавых гістарычных мясцін Гомеля і Беларусі

Чырыч А.Г.

Правила современеного урока

10 правил в подготовке современного урока

1. Первое, с чего надо начать подготовку к уроку:

• четко определить и сформулировать для себя его тему;
  • определить место темы в учебном курсе;
  • определить ведущие понятия, на которые опирается данный урок;
  • обозначить для себя ту часть учебного материала, которая будет использована в дальнейшем.

2. Определить и четко сформулировать для себя и отдельно для учащихся целевую установку урока. Зачем он вообще нужен? В связи с этим надо обозначить обучающие, развивающие и воспитывающие функции урока.

Методические рекомендации по организации и проведению факультативных занятий

по организации и проведению факультативных занятий

Настоящие методические рекомендации составлены в соответствии с Кодексом Республики Беларусь об образовании, постановлением Министерства здравоохранения Республики Беларусь от 15 июля 2010 № 94 об утверждении Санитарных норм, правил и гигиенических нормативов “Гигиенические требования к устройству, содержанию и организации образовательного процесса в общеобразовательных учреждениях“, Положением об учреждении общего среднем образования, утвержденным постановлением Министерства образования Республики Беларусь от 20.12.2011 №283, Декретом №15 от 17.07.2008, инструктивно-методическими письмами Министерства образования Республики Беларусь о преподавании учебных предметов общеобразовательного компонента, методическими рекомендациями УО РИПО о преподавании учебных предметов.

Методическое объединение учителей иностранных языков

Методическое объединение учителей химии и биологии

Методическое объединение учителей трудового обучения, музыки, ИЗО

Методическое объединение учителей физики и информатики